Фацелія пижмолиста

Фацелія (Phacelia tanacetifolia Benth) – це однорічна трав’яниста рослина з родини водолистих.

Фацелія: квітка

Стебло прямостояче, заввишки 70 – 100 см. Період цветіння цієї рослини розпочинається через 40 – 50 днів післі висіву. Квітки фацелії мають  синьо-фіолетові або ясно-сині, зібрані в густі суцвіття-закрутки, в яких їх налічується  до 75, а на добре розгалуженій рослині – 750 і більше. Кожна квітка функціонує 2 дні.

Завдяки тому, що квіток на рослині велика кількість та їх неодночасному розкриттю, у бджолярів ця рослина є дуже популярною, оскільки вона має тривалий період цветіння (до 50 днів).
Середній вміст цукру в нектрі квітки може змінюватися протягом доби від 0,3 до 0,7 мг. Нектар добре захищений від висихання, тому бджоли збирають його навіть в жарку погоду. Крім нектару бджоли беруть пилок .

Фацелія: стебло

Медопродуктивність цієї рослини складає 250 -350 кг / га.
Ще одна причина, за що фацелія так шанована бджолярами, – вона не вибаглива до умо взросттаня. В умовах сучасного посушливого літа, посухостікість фацелії є дуже корисною особливістю.
Для забезпеченного тривалого медозбору висівають фацелію пижмолисту в декілька етапів (протягом квітня – липня). Техніка вирощування подібна до таких садових культур, якими є вика звичайна, люпин чи горіх.

Мальви

Мальва – це пізній пильценос та медонос, багаторічна або однорічна трав’яниста рослина родини мальвових.

Квітка мальви

Перевагою мальв є їх строк цвітіння. Квітки мальви радують нас до перших заморозків, отже бджоли радо відвідують до останього.

Мальви

Мальви достатньо високі рослини (біля 1 – 2 м), все стебло вкрито великими квітами різного кольору. Найбільш популярними є мавританська, кучерява та непомітна мальви.
Для бджіл найбільш корисною є мальва кучерява (квітки білі, ясно-пурпурові або рожеві). Цей вид має збільшену частку нектару у порівнянні з іншими сортами

Синяк звичайний

Синяк обыкновенный

Синяк звичайний – це дворічна трав’яниста рослина з родини шорстколистих. Квітки змініють колір: спочатку вони рожеві, пізніше сині, в густих завіках , зібраних у волосисте суцвіття.
Період цветіння припадає на червень – вересень другого року життя. Приблизно 55 – 60 днів.

Синяк звичайний є дуже добрим медоносом. Його медопродуктивність складає 300- 400 кг/га посіву. Бджолами збираються нектар та пилок. Завдяки великому рівню медопродуктивності у сонячну погоду бджоли приносять за день 5 – 6 кг меду на сім’ю.

Цветы синяка обыкновенного

Синяк є рослиною неприхотливою, але сторониться сутінку, надає перевагу сонячним місцям.

Резеда запашна

Резеда запашна є однорічною запашною низькорослою (до 30 см) рослиною, що стелеться. Суцвіття резеди дрібні, мають білий колір, зібрані в китиці.
Поширена рослина по всій Україні. Цвіте в червні – серпні протягом 60 – 65 днів. Цінується бджолярами за високоякісний безбарвний нектар та обніжжя червонувато-помаранчевого кольору.

Резеда

Медопродуктивність цієї рослини складає понад 200 кг/га.
Окрім бджільництва цю культуру використовують в декоративних цілях, в народній медицині.
Для вдалого вирощування цю культуру потрібно розміщати на сонячному місці або в напів сутінкові. Зменшення кількості сонця негативно впливає на аромат та кількість квітів.

Огірочник лікарський або огіркова трава

Огуречная трава

Огіркова трава – це однорічна медоносна рослина з родини шорстколистих заввишки 30 – 60 см. Рослина має голубі квітки, що зібрані в невеликі завійки, які формують волетоподібне суцвіття. Під конусом тичинкових ниток розміщено п’ять нектарників.
Цвіте огірочник лікарський на протязі всього літа. Перши квітки з’являються на 45 -55 день після висівання.
Медопродуктивністю огіркова трава поступається синяку та фацелії (240 -250 кг/га).

Зимовка пчел на воле Next post Зимівля бджіл