Потенційні небезпеки

Якщо після холодів пасічник виявив багато трупів комах, вони втратили активність, поводяться незвично, варто визначити причину явища.

Обробка бджіл навесні необхідна:

  • Від різних типів кліщів – зимовий період послаблює імунітет комах, їх атакують членистоногі. Необхідно негайно купити препарати для лікування бджіл і почати знищувати паразитів. Можливі хвороби: варроатоз, гнильці, акарапідоз, еуваррооз.
  • Від небезпечних інфекцій – бджоли, за якими неправильно доглядали, яким не залишили достатньо корму на зиму стають об’єктом атаки мікроорганізмів, вірусів. Фатальні різновиди патологій – амебіаз, нозематоз.
  • Грибкові поразки – аскосфероз.
  • Незаразні патології – це наслідки неправильної або недостатньої уваги господаря до сімейству.

У будь-якому випадку не варто чекати, поки вимре вся популяція. При яскравих симптомах варто починати терапію негайно.

Загибель популяції бджіл

Лікування бджіл навесні – особливості

В першу чергу варто точно діагностувати, від чого рятувати медоносних бджіл. Візуального огляду недостатньо, краще надати особин на аналіз.

За результатами дослідження можна застосовувати:

  • Підживлення – зміцнюють імунітет, допомагають позбутися багатьох хвороб. За основу частіше беруть сироп або канді, додають препарати для лікування бджіл навесні.
  • Ветеринарні ліки – допоможуть завдати прицільного удару по конкретному паразиту або захворюванню. За складом препарати випускають у різних формах: таблетки, смужки, кристали, порошки.
  • Обприскування – можливість позбутися паразитів, запобігти поширенню інфекції.
  • Окурювання летючими сумішами – метод ефективний, що дозволяє впоратися навіть з кліщем різних типів, зупинити епідемію на пасіці.

Не варто ігнорувати традиційні засоби, які допоможуть знищити хвороби і провести профілактику. Кліщ (акарапідоз), наприклад, не переносить аромату пихтової олії. Нею просочують шматочок марлі, поміщають у вулик. Також на допомогу прийде звичайний часник, який подрібнюють, залишають у будиночку.

Чабрець і настоянка полину – зброя проти варроатозу. Лікування бджіл від нозематоза навесні краще проводити спеціальними препаратами – «Ноземацид», «Ентеросептол», «Фумагілін». А часник, червоний перець (мексиканський) краще використовувати як додаткові методи позбавлення від небезпечної інфекції.

Профілактика хвороб бджіл навесні

Обов’язково варто провести ретельне прибирання вулика після зими. В першу чергу необхідно вичистити весь підмор, але не викидати його, а закопати в грунт або спалити. Приберіть почорнілі соти або підгнилі рамки. Частини вуликів або рамок, які зазнали намокання, потрібно ретельно просушити.

Перевірка рамок після зими

Якщо присутній сильний запах сирості, негайно перемістіть будиночки на сонячну ділянку, що провітрюється. Обробити стінки вулика можна слабким розчином оцту, щоб знищити паразитів. Нафталін та його дим, відмінно впораються з кліщами.

Додатково:

  1. Зробить обробку всього інвентаря, який буде контактувати з бджолами, щоб знизити ризик поширення різних інфекцій;
  2. Встановіть кілька рамок з пергою і пилком – це дозволить комахам зміцнити імунітет навесні;
  3. Візуально огляньте комах, а краще зберіть особин для лабораторних досліджень.

пчелиные ульи в снегу Previous post Роботи з бджолами взимку
лани фацелії Next post Фацелія як сидерат та медонос. Технологія вирощування