Рекомендації щодо проведення весняно-польових робіт станом на 05.05.2016 р.

Агрометеорологічні умови для розвитку озимих та ярих культур добрі. Погодні умови на початку травня, особливо часті опади, сприяють широкому розповсюдженню та розвиткові хвороб зернових культур. За інтенсивності ураження борошнистою росою, гельмінто-споріозними і іншими плямистостями – 1%, септоріозом листя – 3-5% необхідно провести обприскування посівів фунгіцидами Альто Супер 330 ЕС, к.е., 0,4-0,5 л/га, Амістар Екстра 280 SC, к.с., 0,5-0,75 л/га, Дерозал 500 SC, КС, 0,5 л/га, Імпакт 25 SC, к.е., 0,5 л/га, Рекс Дуо, к.с., 0,4-0,6 л/га, Тілт 25 ЕС, к.е., 0,5 л/га, Фалькон 460 ЕС, КЕ,  0,6 л/га, Фолікур, 0,5-1,0 л/га та іншими. Повторні обробітки проти вищезазначених хвороб проводять за поновлення і наростання їх розвитку.

Обробіток фунгіцидами бажано поєднати з позакореневим підживленням мікродобривами та стимуляторами росту рослин (зараз вони є у широкому асортименті). Позакореневі підживлення рекомендуємо проводити впродовж вегетації у критичні фази розвитку культур, а саме: зернових – у фазу виходу в трубку, повторно – початок колосіння; сої, гороху – у фазу початок бутонізації, повторно – початок цвітіння; ріпаків – у фазу стеблування, повторно – до початку цвітіння; соняшнику – у фазу 4 пар справжніх листків, повторно – на початку формування зачаткових кошиків; кукурудзи – у фазу 3-5 листочків, другий раз – у фазу 7-11 листочків.

У зв’язку з високим рівнем забур’яненості посівів озимих культур та для недопущення зниження їх урожайності, необхідно завершити обробіток посівів гербіцидами.

На сьогоднішній день аграрії вже посіяли соняшник та розпочинають сівбу кукурудзи, сої, проса. Необхідно також підготовити площі під посів сорго та гречки.