Рекомендації щодо проведення весняно-польових робіт станом на 10.03.2016 р.

Сприятливі метеорологічні умови першої декади березня (плюсові денні температури повітря до +10-160С і дощ 03.03 у межах 10-16 мм) зумовили активний ріст і розвиток озимих зернових культур, зокрема відновився процес весняного кущіння і відростання вторинної кореневої системи.

На сьогоднішній час необхідно проводити роботу по підживленню озимих, зокрема і по  методу Бузницького азотними добривами на площах, де рослини укріпились або позакореневим способом з додаванням мікроелементів на площах зі слабо розвиненими рослинами.

Важливим є обстеження площ на шкодочинність хлібним туруном, зокрема по стерньовим попередникам, а також на посівах озимого ячменю на предмет розвитку гельмінтоспоріозних плямистостей та інших хвороб. У разі перевищення порогу шкодо чинності необхідно проводити обробіток посівів інсектицидами та фунгіцидами.

На сьогоднішній день необхідно уже завершувати посів  ранніх ярих зернових культур: ячменю, пшениці, гороху, вівса і продовжувати готувати площі під посів соняшнику, проса, гречки, кукурудзи, сої і інших ярих культур. Підготовка грунту повинна заключатися в закритті вологи і вирівнюванні грунту. Наявна кількість вологи в метровому шарі на рівні 110-115 мм є задовільною, але її потрібно зберегти.

Метеорологічні умови на сьогодні складаються так, що в поточному році можливо строки посіву по температурному режиму для соняшнику настануть раніше  ніж зазвичай, і до цього необхідно бути готовими (заготовити насіння, добрива, підготувати техніку і т.ін.).