Рекомендації щодо проведення весняно-польових робіт станом на 24.02.2016 року

За останній тиждень особливих змін на озимому полі не відбулось. Озимі повільно вегетують. На багатьох площах відмічено відростання вторинної кореневої системи, у окремих рослин корінці уже сягають 3,0-3,5 см.

Практично усі площі озимої пшениці на поточний час збереглись. По озимому ячменю значні пошкодження відмічено по сортах чисто озимого типу. Сорти дворучки активно відросли у взятих нами зразках (до 80%), також уже візуально видно відростання їх рослин у польових умовах.

На 24.02 природні умови складають поки що сприятливо для росту і розвитку рослин озимих, прогноз оптимістичний.

На сьогоднішній день потрібно постійно проводити обстеження усіх посівів, визначитись з їх станом. Питання підсіву і пересіву потрібно вирішувати по кожному полю окремо, але спішити з цим питанням думаємо не потрібно, так якщо така погода буде продовжуватись, то стан озимих може значно  поліпшитись і площі-претенденти на підсів і пересів значно зменшаться.

Однозначно, що практично усі посіви озимих вийшли із зими ослаблені з недостатнім фазовим розвитком. А тому потрібно допомогти рослинам мінеральним живленням, тобто на часі необхідно починати підживлення озимих.

Як такого традиційного способу підживлення по мерзлоталому ґрунту уже мабуть застосувати буде не можливо, площ на яких можна зараз провести підживлення сівалками теж дуже мало (по розвинутих озимих) то  зараз можливі лише варіанти поверхневого внесення мінеральних добрив при першій же можливості виходу в поле або авіацією.

Важливо – це те, що дози азоту в зв’язку з ослабленістю рослин в поточному році необхідно збільшувати (до 120-150 кг аміачної селітри).

Так як в ґрунті в останні роки відмічається нестача мікроелементів  то обов’язково повинно бути передбачено внесення їх під час підживлення карбамідом позакореневим способом або при обприскуванні фунгіцидами і гербіцидами.

Друге, що на часі – це закриття вологи і вирівнювання ґрунту під ярі культури, особливо на площах де була проведена зяблева оранка. При чому цю роботу необхідно робити за першої можливості виходу в поле, щойно ґрунт перестане приставати до робочих органів. Запізнення  із закриттям вологи на один день приводить до втрат води не менше 50-60 т/га, а у вітряну погоду і набагато більше (до 70 т/га).

Третє, уже потрібно приступити до  посіву ранніх ярих: ярої пшениці, ярого ячменю, вівса, гороху.

 

Запаси продуктивної вологи в ґрунті станом на 24.02.2016 р.

п/п

Культура Шар ґрунту,см Запаси продуктив-ної вологи, мм Оцінка волого-запасів
1 Озима пшеницяпо стерні

0-20

16-21

незадовільні

0-100

112-116

задовільні

2 Озима пшеницяпо соняшнику

0-20

18-20

задовільні

0-100 118-123

задовільні

 1404917323_Polivaem-ogorod-pravil-no_5