Конференція 03.06.2019 р.

Дякуємо всім за участь!
03 июня 2019 г. на сайте Николаевской государственной сельскохозяйственной опытной станции состоялась Международная научно-практическая Интернет-конференция «Современные проблемы агроэкологии». Конференция собрала широкий круг ученых, представителей различных научно-исследовательских учреждений, университетов, других предприятий и компаний Украины, Литвы, Казахстана, Узбекистана, Азербайджана.

Благодарим всех за участие!

В ближайшее время ожидайте выход электронной версии сборника тезисов конференции, которые будут разосланы на соответствующие адреса участников.

 

ПРОГРАМА Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції
%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

 

  Program_conf_03_june_2019.pdf (357.1 KiB, 46 скачиваний)

Збірник тез Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b92

  Sbornik2019.pdf (1.7 MiB, 81 скачиваний)

Конференція 01.06.2018.

Дякуємо всім за участь!

1 июня 2018 г. на сайте Николаевской государственной сельскохозяйственной опытной станции состоялась Международная научно-практическая Интернет-конференция «Современные проблемы агроэкологии». 

Благодарим всех за участие!

В ближайшее время ожидайте выход электронной версии сборника тезисов конференции, которые будут разосланы на соответствующие адреса участников.

ПРОГРАМА Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції

2

 

  Program_conf_1_june2018.PDF (325.2 KiB, 75 скачиваний)

ЗБІРНИК ТЕЗ Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції

1

 

  

  Sbornik2018.pdf (733.4 KiB, 125 скачиваний)

Увага! Конкурс на зайняття посади директора!

Національна академія аграрних наук України оголошує конкурс на зайняття посади директора Державної установи “Миколаївська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту зрошуваного землеробства НААН” (57217, Миколаївська обл., Вітовський район, селище Полігон, вул. Центральна, будинок 17).

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють державною мовою, мають науковий ступінь доктора наук або доктора філософії (кандидата наук), стаж роботи на посадах наукових працівників та (або) науково-педагогічних працівників не менше 10 років, зокрема досвід роботи на керівних посадах не менше 5-ти років, та є фахівцями з основного напряму діяльності цієї наукової установи.

Строк подання заяв – два місяці з дня опублікування оголошення Академією.

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають наступні документи:

– заяву про участь у конкурсі на ім’я Президента НААН, в якій зазначається інформація про застосування або незастосування до претендента обмежень, встановлених частиною третьою статті 9 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”;

– особовий листок з обліку кадрів з фотографією (розміром 3х4 см);

– автобіографію;

– копії документів про вищу освіту, науковий ступінь та вчене звання;

– довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду, яка видається відповідно до Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2000 р. № 1465 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 39, ст. 1656);

– довідку про наявність або відсутність судимості;

– інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення;

– копію паспорта, засвідчену претендентом;

– копію трудової книжки;

– письмову згоду на обробку персональних даних;

– декларацію як кандидата на посаду за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (роздруковану з сайту НАЗК).

Копії документів, які подаються претендентом (крім копії паспорта), мають бути засвідчені в установленому порядку (за місцем роботи претендента, засновником або нотаріально).

Відповідальність за недостовірність документів несе претендент.

У разі подання заяви та документів, передбачених цим пунктом, лише електронною поштою учасник конкурсного відбору до проведення виборів додатково подає підписану заяву та завірені копії документів. У разі не подання зазначених документів, претендент не допускається до участі у виборах.

Документи надсилати на адресу: м. Київ-10, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9, Національна академія аграрних наук України, або vnka@naas.gov.ua.

У разі не подання повного пакету документів, претендент не допускається до участі у конкурсі.

Телефон для довідок : (044) 521-92-91.

Оперативна інформація про стан і розвиток шкідливих організмів в господарствах Миколаївської області станом на 03.04.2018 року

В звітному періоді утримувалася дуже тепла та суха погода. Денна температура повітря становила 24-29⁰С, нічна – знаходилася в межах 8-12⁰С тепла.  Агрометеорологічні умови не сприяють вегетації сільгоспкультур. Низька відносна вологості повітря та наявність суховійних явищ призвели до швидкого висихання верхніх шарів грунту, що одночасно ускладнювало утворення сходів та початкового росту ярих зернових та зернобобових культур. Інтенсивне наростання тепла сприяло прискоренню ростових процесів. Фазовий розвиток озимих та ранніх ярих зернових культур проходить з випередженням середніх багаторічних строків на 1-2 тижні. Станом на 30 квітня суми активних та ефективних температур повітря становили:

 

Позитивні температури

Ефективні  температури

Вище 0º

Вище +5º Вище +5º Вище +10º

Норма

2018р. Норма 2018р. Норма 2018р.  Норма

2018р.

431-492° 456-526° 339-400° 392-468° 161-208° 237-293° 34-60°

98-135°

Зернові культури

Продовжується міграція клопа шкідливої черепашки. За даними проведених обстежень встановлено, що станом на 02.05.2018 року на посіви переселилося близько 75-90% зимуючого запасу шкідника. Клопами заселено 5-20% обстежених посівів озимої пшениці за середньої чисельності від 0,2 до 1 екз./м². Злаковими попелицями заселено 20% обстежених площ та 1-2% рослин озимини, при чисельності 2,0-6,0 екз./рослину. Чисельність хлібних блішок на 30% обстежених площ складає 1-5 екз./м². Характерні ознаки пошкоджень відмічені на 3-15% рослин. Жуками хлібних п’явиць за чисельності 0,5-1,0 екз./м² заселено 20% площ. Відсутність вологи суттєво стримує розвиток хвороб. На посівах озимої пшениці відмічається здебільшого септоріоз, ознаки якого виявлені на 20-30% площ та 2-10% рослин, за переважно слабкої інтенсивності. Гельмінтоспоріозні плямистості поширилися на 50-70% обстежених площ  озимого та 10-15% ярого ячменів, де уражено 15-35% та 2-5% рослин відповідно.

 Горох

Спостерігалося наростання шкодочинності бульбочкових довгоносиків, які заселили 100% обстежених площ, за чисельності 5-9 екз./м². Пошкоджено 5-12% рослин.

 Озимий ріпак (масове цвітіння)

На посівах ріпаку спостерігається шкодочинність комплексу шкідників.  Оленка волохата заселила переважно крайові смуги посівів. Чисельність шкідника складає 2-3, максимально до 8 екз./рослину, пошкодженно 6-18% рослин. Ріпаковим квіткоїдом заселено 50-80% обстежених площ при середній чисельності шкідника 1-2 екз./рослину, пошкодження відмічені на 5% рослин. На 20% площ за чисельності 1-2 екз./м² розвиваються хрестоцвітні клопи.

 Плодові, овочеві культури

З 1 травня відмічено початок льоту яблуневої плодожерки, за добу на феромонну пастку обліковувалося в середньому по 2 метелика (Березанський район). Спостерігалося посилення льоту гронової листокрутки – на феромонні пастки в середньому відловлювалося по  25-50 метеликів за тиждень. На присадибних ділянках відмічені перші ознаки ураження винограду мілдью та розвитку повстяного кліща (1-3% листя).

Спостерігається активний розвиток колорадського жука (1-2 жука/м²), проходить спарювання та відкладання яєць.

Майстер-клас “Практичні аспекти захисту об’єктів права промислової власності, авторського права та суміжних прав, особливість створення та захисту ліцензійних договорів”

     20 листопада в Інституті зрошуваного землеробства НААН проведено майстер-клас «Практичні аспекти захисту об’єктів права промислової власності, авторського права та суміжних прав, особливість створення та захисту ліцензійних договорів».
Участь у заході взяли фахівці інтелектуальної власності, науковці та особи, відповідальні за напрямок з постановки нематеріальних активів на бухгалтерський облік з таких установ, як: Інститут зрошуваного землеробства НААН, Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна, Інститут рису НААН, Інститут олійних культур НААН, Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» – ННСГЦ з вівчарства, ДС ефіроолійних та малопоширених сільськогосподарських культур ІОК НААН. На заході були присутні і представники Миколаївської державної сільськогосподарської дослідної станції.
Спікером майстер-класу виступила начальник відділу інформаційного забезпечення інноваційного розвитку та інтелектуальної власності Національної академії аграрних наук України Людмила Лук’янчук.
Під час заходу учасники отримали багато корисної інформації щодо інноваційної діяльності бюджетних установ, практичних аспектів створення та захисту об’єктів авторського права та суміжних прав; принципи використання в практичній роботі елементів «ноу-хау» та ін.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b93%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b92

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b91

Конференція 1.11.2017

Дякуємо всім за участь!

1 ноября 2017 г. на сайте Николаевской государственной сельскохозяйственной опытной станции состоялась Международная научно-практическая Интернет-конференция «Современные проблемы агроэкологии». Конференция собрала широкий круг ученых, представителей различных научно-исследовательских учреждений, университетов, других предприятий и компаний Украины, России, Беларуси, Молдовы, Литвы, Казахстана, Азербайджана, Узбекистана.

Благодарим всех за участие!

В ближайшее время ожидайте выход электронной версии сборника тезисов конференции, которые будут разосланы на соответствующие адреса участников.
ПРОГРАМА Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції

 11

  Program_conf_1_november2017.pdf (425.9 KiB, 175 скачиваний)

 ЗБІРНИК ТЕЗ Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції

12

 

  Sbornik2017.pdf (1.2 MiB, 264 скачиваний)

СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь в господарствах Миколаївської області від 06.06.2017 р.

Обстеженнями обласної Фітосанітарної інспекції встановлено, що на посівах озимої пшениці, озимого та ярого ячменів спостерігається значне ураження рослин хворобами – гельмінтоспоріозом, борошнистою росою, септоріозом, відмічені перші ознаки ураження бурою іржею. Погодні умови сприяють активному їх розвитку.

Тепла, волога, з частими опадами погода сприятиме поширенню хвороб колоса- фузаріозу, септоріозу, альтернаріозу. Для недопущення втрат урожаю від ураження рослин хворобами, рекомендовано провести захисні обробки посівів зернових колосових культур дозволеними фунгіцидами.
При проведенні захисних обробок використовуються пестициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування.
Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

На посівах зернових колосових культур проходить літ, яйцекладка та відродження гусениць зернової совки. Шкодочинність фітофага полягає в тому, що гусениць молодших віків вгризаються всередину зерна і там живляться. Починаючи з четвертого віку вони об’їдатимуть зерно повністю. Живлення фітофага триватиме до збирання врожаю. Крім того, гусениці живитимуться також зерном у валках, на токах, у зерносховищах, а після збирання врожаю — падалицею.

Крім того, очікується початок заселення посівів хлібними жуками та імаго хлібного туруна. Зазначені шкідники живитимуться зерном, період шкодочинності триватиме близько 30 днів.

Для недопущення втрат зерна потрібно проводити постійний моніторинг посівів та за необхідності захисні заходи. Економічний поріг шкодочинності:

  • жуки, турун – 3-5, або більше екз./м²;
  • гусениці совок – 20 екз./100 колосків.

Проведеними обстеженнями також встановлено, що на посівах озимих зернових чисельність личинок клопа шкідливої черепашки складає 1-5 екз./м², за віковим складом переважають личинки І-ІІ віків. З 12-13 червня близько 5-30% личинок прогнозовано досягнуть ІІІ віку – оптимального терміну для проведення захисних заходів.

Для недопущення пошкодження посівів та збереження якості зерна, за наявності або перевищення економічного порогу шкодочинності (ЕПШ): 2 і більше екземплярів фітофага на м² у посівах сильних і цінних сортів пшениці, на решті посівів 4-6 екз./м², рекомендовано провести захисні заходи.

 При проведенні захисних обробок слід використовувати пестициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування.

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Імаго хлібного туруна
Імаго хлібного туруна
%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%8b%d0%b9-%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%83%d0%bd%d0%be%d0%ba-16
Звичайна зернова совка
Імаго хлібного жука
Імаго хлібного жука

Клоп-шкідлива черепашка

Клоп-шкідлива черепашка

ФІТОСАНІТАРНИЙ СТАН на 24.04.2017 р.

Проведеними обстеженнями встановлено, що на посівах озимих зернових спостерігається шкодочинність комплексу шкідників, відмічена наявність значної кількості бур’янів та ураження рослин хворобами, розвитку яких сприяють погодні умови.

Для недопущення пошкодження рослин та зниження урожайності, при встановлені оптимального температурного режиму, рекомендуємо терміново провести захисні заходи – в першу чергу проти бур’янів та хвороб.

При проведенні захисних обробок використовуються пестициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування.

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». Нагадуємо, що відповідно до п. 6.1.7 зазначених правил адміністрація господарств зобов’язана завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення таких робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Згідно вимог чинного законодавства, до всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду при наявності відповідного допуску і посвідчення про спеціальну підготовку та медичної книжки встановленого зразка на право робіт із пестицидами.

За матеріалами Управління фітосанітарної безпеки.

День кар’єри у Миколаївському національному аграрному університеті

19 квітня у Миколаївському національному аграрному університеті відбувся День кар’єри. На зустріч із здобувачами вищої освіти завітали поважні гості: керівники підприємств, організацій, закладів, установ. Метою заходу було допомогти молоді відкрити широкий світ професій, а за допомогою спілкування з роботодавцями – обрати для себе найкращий варіант.

Впродовж заходу студентська молодь мала дорогоцінну можливість поспілкуватися із потенційними роботодавцями, поставити питання та почути ґрунтовні відповіді. На заході були присутні і представники Миколаївської державної сільськогосподарської дослідної станції – директор О.М. Димов та вчений секретар Л.В. Андрійченко.

Зокрема, у своїй доповіді О.М. Димов підкреслив, що сьогодні треба сприяти тому, аби наша студентська молодь займала більш активну позицію, особливо в питаннях набуття освіти в нових, перспективних, напрямах аграрної науки. І закликав усіх учасників заходу до активної співпраці у плані обміну інформацією, подальшої роботи, спільних творчих ідей.

_dsc3088

img_20170419_140410

 

_dsc3123

ПРОГНОЗ фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту озимих культур у господарствах Миколаївської області на ранньовесняний період 2017 року

В осінній період 2016 року розвиток шкідливих організмів на посівах озимих культур мав здебільшого помірний характер. Значної шкодочинності шкідників та ураження рослин хворобами не спостерігалося. Погодні умови сприяли загалом добрій перезимівлі шкідників.

 ЗЕРНОВІ КУЛЬТУРИ

Протягом ранньовесняного період загрозу посівам озимих зернових культур становитиме комплекс шкідливих організмів: хлібна жужелиця, злакові мухи, частково хлібні блішки, п’явиці, озима совка та мишоподібні гризуни, серед хвороб – борошниста роса, септоріоз та гельмінтоспоріозні плямистості.

Шкідники

За даними грунтових обстежень хлібною жужелицею заселено 28% посівів озимих зернових культур. Найбільший зимуючий запас шкідників зберігається у Баштанському, Врадіївському, Казанківському, Миколаївському, Березанському та Очаківському районах, де їх чисельність складає 0,5-2,0 екз./м². Відновлення живлення фітофага відбуватиметься за підвищення середньодобових температур до +8+10°С.  Найбільш активний період шкодочинності жужелиці очікується протягом ІІ декади березня – першої половини квітня.                                                                                          

Першочерговим заходом для попередження пошкодження посівів личинками шкідника є проведення обстежень, зокрема по стерньових попередниках. При локальному розповсюдженні шкідника обробляють осередки пошкодження з охопленням 10-15 метрової зони навкруги них, за дифузного розселення – обробляється вся площа.

В квітні можлива шкодочинність злакових мух (гесенська, пшенична, шведська). З підвищенням температури відбуватиметься заляльковування личинок, після чого розпочнеться виліт мух, що зазвичай спостерігається в І-ІІ декадах квітня. Через 5-10 днів після яйцекладки відбуватиметься відродження личинок, які пошкоджуватимуть рослини.

Значної шкодочинності злакових мух на озимих зернових культур не прогнозується. Основну увагу необхідно звернути  на ярі зернові в період сходів, де можливе формування осередків з підвищеною чисельністю шкідника. Друге покоління шведської мухи завдаватиме шкоду сходам кукурудзи. Сприятимуть розвитку мух тепла та суха погода.

 

 

 

У ранньовесняний період можлива осередкова шкодочинність озимої совки та інших видів підгризаючих совок. При прогріванні грунту на глибині 20 см до 10°С, гусениці підніматимуться у поверхневі шари грунту, їх живлення прогнозовано триватиме до ІІ декади квітня, після чого відбуватиметься заляльковування.

З підвищенням  температурного режиму, прогнозовано в І декаді квітня, посіви почнуть заселятися хлібними п’явицями та хлібними  блішками. В осередках високої чисельності шкідників можливі значні пошкодження рослин. Характерними ознаками пошкоджень п’явицями є продовгуваті наскрізні отвори на листовій пластині. Блішки зіскоблюють м’якоть з верхньої сторони листка, внаслідок чого пошкоджені ділянки мають вигляд вузьких продовгуватих смужок і плям, розкиданих по всьому листку.

Хвороби

Восени минулого року погодні умови сприяли розвитку хвороб, що призвело до накопичення значного зимуючого запасу їх збудників. Інфекційний запас борошнистої роси зберігається на 20% площ та 1-5% рослин пшениці. Зараження рослин відбуватиметься при зростанні температурного режиму до +3-5°С. За оптимальних умов: +14+17°С та 90-100% вологості повітря, інкубаційний період в середньому триватиме 4-5 днів. Першочергово уражуватимуться загущені  посіви на підвищеному азотному фоні.

Інфекційний запас септоріозу зберігається на 10-20% площ та 1-3% рослин озимої пшениці. Проростання спор збудника септоріозу відбувається за 100% відносної вологості та температури +4°С (оптимум +20+24°С). Інкубаційний період хвороби в залежності від температури складає 7-25 днів. Особливо сильний розвиток хвороби відбуватиметься за частих дощів при оптимальних температурах і слабких вітрів. Джерелом інфекції септоріозу є уражене листя, рослинні залишки, додатково – дикоростучі злакові трави.

З відновленням вегетації на посівах озимого ячменя продовжиться розвиток гельмінтоспоріозних плямистостей, запас інфекції яких зберігається на 10-30% площ. Сприятимуть поширенню хвороби помірні температури (+18+20°С) та підвищена вологість повітря. Першочерговими заходами для обмеження шкодочинності гельмінтоспоріозів є проведення профілактичних фунгіцидних обробок у фазу весняного кущення.

 

ОЗИМИЙ РІПАК

Шкідники

         На посівах озимого ріпаку після відновлення вегетації шкодитиме ріпаковий пильщик. Зимуючий запас якого зберігається на 10-30% посівів ріпаку, за щільності 0,5-2,0 личинки на кв. м. Живлення шкідника прогнозовано триватиме впродовж ІІІ декади березня – ІІ декади квітня. Літнє покоління пильщика також шкодитиме на дозріваючих посівах ріпаку та гірчиці. Після перезимівлі посіви ріпаку заселятиме стебловий приховано-хоботник, а починаючи з  середини квітня цілий  комплекс шкідників – квіткоїди, листоїди, клопи, тощо.

 Хвороби

         При підвищенні температурного режиму рослини ріпаку уражуватимуться фомозом, переноспорозом та борошнистою росою, запас інфекції яких зберігається на 30-50% посівів. Інтенсивність ураження наростатиме по мірі зростання температури повітря, сприятиме розвитку збудників наявність вологи.

Конференція 27.03.2017 р.

Дякуємо всім за участь!

27 марта 2017 г. на сайте Николаевской государственной сельскохозяйственной опытной станции состоялась Международная научно-практическая Интернет-конференция «Проблемы и перспективы современной аграрной науки». Конференция собрала широкий круг ученых, представителей различных научно-исследовательских учреждений, университетов, других предприятий и компаний Украины, России, Беларуси, Молдовы, Польши, Казахстана, Азербайджана, Узбекистана.

Благодарим всех за участие!

В ближайшее время ожидайте выход электронной версии сборника тезисов конференции, которые будут разосланы на соответствующие адреса участников.
ПРОГРАМА Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції
1

  

  Program_March_27_2017.pdf (595.4 KiB, 223 скачиваний)

 ЗБІРНИК ТЕЗ Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції
2
 

  PROBLEMS_AND_PROSPECTS_OF_MODERN_AGRICULTURAL_SCIENCE.pdf (2.1 MiB, 570 скачиваний)

Конференція 01.11.2016 р.

Дякуємо всім за участь!

1 ноября 2016 г. Николаевская государственная сельскохозяйственная опытная станция провела ІІ Международную научно-практическую конференцию «Современные проблемы агроэкологии». Конференция собрала широкий круг ученых, представителей различных научно-исследовательских учреждений, университетов, других предприятий и компаний Украины, России, Беларуси, Молдовы, Казахстана,  Азербайрджана.

Благодарим всех за участие!

В ближайшее время ожидайте выход электронной версии сборника тезисов конференции, которые будут разосланы на соответствующие адреса участников.

 

Безымянный1

  Program_conf_1_nov_ember2016_1.PDF (393.4 KiB, 260 скачиваний)

Безымянный2

  Sbornik_conf_MODERN_PROBLEMS_OF_AGROECOLOGY.PDF (2.4 MiB, 766 скачиваний)

 

КОНФЕРЕНЦІЯ

 

 Дякуємо всім за участь!

1 июня 2016 г. Николаевская государственная сельскохозяйственная опытная станция провела Международную научно-практическую конференцию «Развитие аграрной науки в ХХІ веке». Конференция собрала широкий круг ученых, представителей различных научно-исследовательских учреждений, университетов, других предприятий и компаний Украины, России, Беларуси, Литвы, Молдовы, Казахстана,  Азербайрджана, Польши.

Благодарим всех за участие!

В ближайшее время ожидайте выход электронной версии сборника тезисов конференции, которые будут разосланы на соответствующие адреса участников.

  Program_conf_1.06.2016.PDF (392.2 KiB, 312 скачиваний)

2

  SbornikDEVELOPMENT_OF_AGRICULTURAL_SCIENCE_IN_XXI.PDF (1.3 MiB, 498 скачиваний)

В1

Рекомендації щодо проведення весняно-польових робіт станом на 05.05.2016 р.

Агрометеорологічні умови для розвитку озимих та ярих культур добрі. Погодні умови на початку травня, особливо часті опади, сприяють широкому розповсюдженню та розвиткові хвороб зернових культур. За інтенсивності ураження борошнистою росою, гельмінто-споріозними і іншими плямистостями – 1%, септоріозом листя – 3-5% необхідно провести обприскування посівів фунгіцидами Альто Супер 330 ЕС, к.е., 0,4-0,5 л/га, Амістар Екстра 280 SC, к.с., 0,5-0,75 л/га, Дерозал 500 SC, КС, 0,5 л/га, Імпакт 25 SC, к.е., 0,5 л/га, Рекс Дуо, к.с., 0,4-0,6 л/га, Тілт 25 ЕС, к.е., 0,5 л/га, Фалькон 460 ЕС, КЕ,  0,6 л/га, Фолікур, 0,5-1,0 л/га та іншими. Повторні обробітки проти вищезазначених хвороб проводять за поновлення і наростання їх розвитку.

Обробіток фунгіцидами бажано поєднати з позакореневим підживленням мікродобривами та стимуляторами росту рослин (зараз вони є у широкому асортименті). Позакореневі підживлення рекомендуємо проводити впродовж вегетації у критичні фази розвитку культур, а саме: зернових – у фазу виходу в трубку, повторно – початок колосіння; сої, гороху – у фазу початок бутонізації, повторно – початок цвітіння; ріпаків – у фазу стеблування, повторно – до початку цвітіння; соняшнику – у фазу 4 пар справжніх листків, повторно – на початку формування зачаткових кошиків; кукурудзи – у фазу 3-5 листочків, другий раз – у фазу 7-11 листочків.

У зв’язку з високим рівнем забур’яненості посівів озимих культур та для недопущення зниження їх урожайності, необхідно завершити обробіток посівів гербіцидами.

На сьогоднішній день аграрії вже посіяли соняшник та розпочинають сівбу кукурудзи, сої, проса. Необхідно також підготовити площі під посів сорго та гречки.