Про щорічний семінар-навчання на базі Миколаївської ДСГДС

29-31 серпня 2010 року на базі Миколаївської державної сільськогосподарської  дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства НААН за участі  Миколаївського ДАУ та Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН відбувся щорічний семінар-навчання “Червона білопояса порода свиней: історія створення, сучасний стан та стратегія подальшого її удосконалення”.  В роботі семінару взяли участь провідні фахівці Міністерства аграрної політики та  продовольства України, Національної академії аграрних наук України, вчені  науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів, керівники та спеціалісти базових господарств з  розведення червоної білопоясої породи м’ясних свиней, а також представники засобів масової інформації. Учасників зібрання  привітав директор Миколаївської ДСГДС Інституту зрошуваного землеробства НААН.

Із доповіддю про стан та перспективи розвитку галузі тваринництва на Миколаївщині виступила заступник начальника відділу організації виробництва продукції тваринництва з племінною інспекцією Головного управління АПК Миколаївської ОДА Река В.С.

У доповіді академіка НААН Рибалка В.П. – головного методичного керівника зі створення і практичної  роботи з породою (Інститут свинарства та АПВ НААН) висвітлено історію створення, сучасний  стан  та шляхи  подальшої роботи з червоною білопоясою породою м’ясних свиней.

З доповідями і повідомленнями виступили куратори селекційно-племінної роботи з зазначеною породою різних областей України –Миколаївської, Одеської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської тощо. В обговоренні порушених проблем взяли участь провідні фахівці наукових установ, вищих навчальних закладів, працівники дослідних господарств Академії.

За результатами доповідей та їх  обговорення   прийнята  резолюція семінару, яку надіслано науковим установам і  господарствам, що займаються  розведення і удосконалення червоної білопоясої породи свиней.

Ступінь консолідації в стадах великої рогатої худоби в племзаводах Миколаївської області

Миколаївській інститут АПВ

Молдованова О.О. – науковий співробітник

Соколов А.В. – старший науковий співробітник

Левченко Л.О. – молодший науковий співробітник

  konsolidaciya.pdf (296.0 KiB, 1,287 скачиваний)

Селекційно-племінна робота з найбільш перспективними генотипами свиней Миколаївської області України

Бугаєвський В.М., кандидат с.-г. наук, зав.лабораторією, Миколаївський      інститут АПВ;

Косой М.С. директор СГПП “Техмет-Юг”,

Савченко І.М. директор ДП “ДГ “Зоряне”,

Онищенко Л.В. науковий співробітник, Миколаївський інститут АПВ.

Анотация: Освещено направленность работы по формированию высокопродуктивного генофонда мясных свиней в Николаевской области Украины. Акцентировано внимание на усовершенствовании продуктивных качеств червоной белопоясой породы мясных свиней.

Ключові слова: продуктивність, генофонд, м’ясні якості, червона білопояса порода, ДНК-технології.

  genotip.pdf (150.8 KiB, 1,631 скачиваний)